Top

Hakkımızda

Firmamız Irmak Makina İmalat Sanayi olarak Şubat 1976 da Çorlu da kuruldu. 1981 de İstanbul Seferağa sanayi sitesinde bir şubemiz oldu. Çukurova İthalat-İhracat, Caterpiller servisine yedek parçalar, Trakya döküm ve Hema Hidrolik A.Ş. firmalarına da muhtelif makine parçaları imal edildi.

1992 den itibaren Kırklareli Cam Sanayi´ne hizmet vermeye başlandı.

Paşabahçe, Mersin, Eskişehir cam fabrikalarıyla daha çok cam sektörüne hizmet üretir hale gelindi.

1996 yılına kadar üniversal tezgahlarla üretim yapıyordu. 1996 itibaren CNC torna ve CNC işleme merkezleri alınarak günümüz teknolojisine paralel seri ve kaliteli hizmet üretebilme kabiliyetini sağlamış oldu.Bununla birlikte müşteri portföyü de genişletilerek Kauçuk fabrikalarına, kalıp ve muhtelif makine parçaları imal edilmeye başlandı.

Üretimin daha çok Çorlu ve çevresindeki müşterilere hizmet üretir hale gelmesi nedene ile 1999’da İstanbul Şubesi kapatıldı, ancak İstanbul şubesi büro seviyesinde devam etmektedir.

2003´de işletme kapasitesi ve işleme hızı yüksek CNC alınarak üretim hızı ve kalitesi artırıldı. Teknik kadronun güçlendirilmesi ile daha fazla kalıp ve özel makineler üretir hale gelindi.

2010 yılında kurumsallaşarak, aynı kadro ve üretim ile Irmak Çağdaş Makina İmalat Sanayi Tic ve Ltd Şti. olarak üretimine devam etmektedir.

2011 yılı sonunda daha hızlı ve daha çok hizmet üretilmek için daha büyük bir alana taşınmıştır.

Halen kauçuk kalıplar, makine parçaları, özel otomasyonlu makinalar ve müşteri istekleri doğrultusunda özel çözümler üreterek iş hayatına devam etmektedir.

Hakkımızda

Vizyonumuz


Müşterilerimizin bizden beklediği tüm hizmetleri güvenilir ve müşteri memnuniyeti esas alınarak yerine getirmek ve bu anlayış ile birlikte; Çalışanlarımızın ve müşterilerimiz ilk tercihi olarak Pazarda marka olmaktır.

Misyonumuz


Müşteri ihtiyaçlarına; sahip olduğumuz bilgi, tecrübe ve kaliteli ekibimizle uygun çözümler üreterek sektörde değer kazanan, Temel değerler doğrultusunda iş ahlakı, dürüstlük ve kaliteden taviz vermeden müşteri memnuniyetini sağlayarak Pazarda Tercih edilen iş ortağı olmaktır.

Kalite Politikamız

Kalite Politikamız

“Ekonomik alanda, rekabet gücünün, karlılığın ve konumuzda öncü olma çabamızın gerçekleşmesi için, IRMAK ÇAĞDAŞ MAKİNA ailesi kaliteli ürünler üretmeyi hedeflemektedir.”  Bu doğrultuda Irmak Çağdaş Makina faaliyetlerinde;

 • Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, müşteri geri bildirimlerini etkin bir şekilde yönetmeyi,
 • Değer yaratmayan işlemleri ortadan kaldırarak, kaynakları etkin kullanmayı,
 • Zamanında teslimat yaparak, termin sözünü yerine getirmeyi,
 • Sürekli iyileştirmeye ve gelişmeye açık, şeffaf bir kalite sistemi oluşturarak, yönetmeyi,
 • Ana iş kolu olan, Plastik/kauçuk enjeksiyon kalıpçılığı, otomasyonlu makine ve yedek parça imalatında, 1976’dan günümüze biriktirdiği tecrübesini, sürekli gelişen teknolojisiyle harmanlayarak, talaşlı imalat ve metal işleme sektöründe öncü olmayı amaçlamıştır.

Bu amaca ulaşmak için;

Kalite Politikamız;

 • Kalite yönetim sistemimizin ISO 9001:2015 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante etmeyi, belgelendirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi sağlamayı,
 • Çalışanlarımızı işyerinin olumsuz etkilerinden ve kazalardan koruyarak rahat ve güvenli ortamlarda çalışmalarını sağlamayı,
 • İş ahlakı, dürüstlük ve kaliteden taviz vermeden Müşteri memnuniyetini ve kalitede sürekliliği sağlamayı,
 • Tüm çalışanların yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen bireyler haline gelmeleri için eğitime ve ekip çalışmasına önem vermeyi,
 • Şirketimizin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla risklerin periyodik ve sistematik olarak tespiti, değerlendirilmesi ve gerektiğinde tedbirlerin alınmasını sağlamayı,
 • Kalite hedeflerimize ulaşmak için düzenlediğimiz tüm faaliyetlerde, yasal mevzuat ve yükümlülüklerin dışına çıkmadan, ilgili tarafların isteklerine duyarlı bir şekilde hareket etmeyi,
 • İçinde bulunduğumuz topluma, iş sağlığı ve güvenliğine ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmayı kabul ve taahhüt ederiz.

“En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır. Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar.”
İnsan Kaynaklarına CV Bırakmak İçin Lütfen Tıklayınız...